Paruošimas 15 min, kepimas- 30 min.
Šį kartą kiauliena. Taip pat beveik du receptai — mėsos ir bulvių. Taip paruoštos bulvės yra labai skanios ir tinka prie be ko. Tikrai, pabandykit. Kiaulienos išpjova, žemaitijoj dar vadinamas palendricu 🙂 dažniausiai būna sūdomas ir vytinamas, arba rūkomas. Rūkytas palendricas (palindricu) yra be galo skanus 🙂 Taigi, išpjova — tai raumuo, kuris yra vidinėje nugaros pusėje. Raumuo skirtas vidiniams organams palaikyti ir nėra skirtas judėjimui, todėl tai yra pati minkščiausia gyvūno mėsa, tiek kiaulienoj, tiek jautienoj, tiek žvėrienoj. Mėsa labai tinkama kepsniams, nes net be marinavimo būna minkšta, tirpstanti burnoj. Mėsa nėra tinkama troškinimui, nes pirmiausia — neapsimoka :), o antriausia, tarkim kumpis, yra nors ir kietesnis, bet aromatingesnis, t.y. turi daugiau skonio. Kepsnys, (šį kartą kepamas jau antrą kartą) gavosi skanus, be galo minkštas ir sultingas. Netgi, mano draugas, kuris nevalgo kiaulienos, garantuoju!!!, neatpažintų, paragavęs, kad tai kiaulė, o sakytų, kad jaunas veršiukas 🙂
Beje, receptas tiks, ir su kiaulienos nugarine. …ir atkreipkit dėmesį į kepimą, nes kiaulieną, reikia kepti ilgiau nei jautieną. Beto, dėl kiaulienos specifikos, jos negalima valgyti žalios ar pusžalės, bet apie tai kitą kartą 🙂
- 1 kiaulienos išpjova;
- pesto (naminis arba parduotuvinis);
- 15 mažų bulvyčių;
- 2 v.š. alyvuogių aliejaus;
- kmynų;
- kumino;
- druskos.
Pirmiausia sutvarkome mėsą. Išpjovą nuplauname ir nusausiname. Jei yra likę sausgyslių arba plėvių — jas pašaliname. Mėsą patriname druska ir dedame ant grotelių. O ant grotelių todėl, kad mėsa nevirtų iš išorės savo sultyse, kurios išbėgs. Nuo to sausa ji tikrai nebus, žinoma jei neperkepinsit. Imame pesto padažą i alipdome juo visą šmotą. Jungiame orkaitę, tegu kaista.
Norėdami pamatyti didesnes nuotraukas — spauskite ant jų.Bulvytes gerai nuplauname po vandeniu, jų neskutam. Kadangi bulvės mažos, jas pjausčiau ketvirčiais, jei didesnės pjaustykit smulkiau, kad spėtų iškepti. Supjaustytas, dedame į maišelį (labai tinka užspaudžiami), ir dar įpilam alyvuogių aliejaus, įdedam druskos, kmynų, kumino. Maišelį užspaudžiame arba užrišame, ir gerai pakratome, kad bulvės pasidengtų aliejumi, druska, kmynais. Kai jau jaučiame, kad bulvės pasidengė aliejumi, jau išdėliojame šalia mėsos, dar pabarstome jas druską.
Norėdami pamatyti didesnes nuotraukas — spauskite ant jų.Visą paruoštą rinkinuką kišame į 180 laipsnių įkaitintą orkaitę. Dabar svarbiausia dalis — kepimas. Žinoma, galima kepti kokį pusvalandį ir tikėtis, kad mėsa bus neperkepus, bet galima panaudoti mėsos termometrą ir mėsą iškepti “tip top” kaip reikia 🙂 Aš palindricą kepiau tol, kol temperatūra mėsos viduje pasiekė 70 laipsnių, ir tai užtruko ~25 min (visaks priklauso nuo išpjovos storio). Kai mėsa pasiekia reikiamą temperatūrą, ją išimam, apdengiam folija ir leidžiam pabręsti 10 min.
Norėdami pamatyti didesnes nuotraukas — spauskite ant jų.Per šį laiką mėsos viduje temperatūra dar pakils, prapjovus mėsą, neišbėgs sultys. Bulvės irgi turėtų būti iškepusios, todėl jas irgi palaikome šiltai. Mėsą pjaustome įstrižai ir skanaujame su skaniai iškeptomis bulvėmis.
Gavosi 4 porcijos.
Įkvėpė — Giedrius.
Parašykite komentarą