Receptas skirtas www.tradicinekolekcija.lt projektui.
Ar esate ragavę stirnienos arba elnienos? Jei ne, tai bus labai gera proga tai padaryti, o jei esate – dar kartą paragauti. Jei prieš tai valgėte žvėrieną ir jums nepatiko jos skonis, kvapas ar dar kas – pabandykite šį receptą, nustebsite, kad žvėriena gali būti tokia skani. Žinoma, receptui puikiai tiks ir jautiena, nes šiame patiekale svarbiausia – padažas. Pažadu, norėsis išlaižyti lėkštę
Šis receptas gali būti priskiriamas prie klasikinių receptų, kurį gamina daugelis kulinarų ir restoranų. Patiekalas dažnai vadinamos Dianos kepsniu. Diana – senovės romėnų medžioklės deivė, todėl ne veltui žvėrienos kepsnys vadinamas jos vardu. Kita, kas išskiria šį patiekalą iš kitų, tai nuostabaus skonio padažas, puikiai tinkantis prie žvėrienos. Padažo pagrindas – brendis, ir, kitaip negu daugelyje receptų, brendis čia ne išgarinamas, o padegamas. Flambé – taip vadinamas alkoholio padegimas kulinarijoje. Šio proceso metu vyksta nuostabi chemija, kuri suteikia padažui savitą skonį. Taigi, jei brendį tik garintume, tai tiesiog išgaruotų alkoholis (prie maždaug 78 °C), tuo tarpu padegto alkoholio didžiausia liepsnos temperatūra apie 240 °C, o cukrus karamelizuojasi prie ~170 °C. Jūsų keptuvė pavirs tikra laboratorija. Žinoma tik atsargiai. Brendį pilkite ne iš butelio, bet iš stiklinės, o jį padekite degtuku – jei jūsų viryklė elektrinė, o jei dujinė, tiesiog truputį kilstelkite keptuvę ir ją paverskite link ugnies, kad garai užsidegtų.
Puikus, greitas nesudėtingas receptas. Puikiai tiks gaminant prie svečių, nes Flambé net restorane ne visada pamatysi.
- 300–400 gr. žvėrienos (stirnienos arba elnienos) arba jautienos išpjovos;
- 2–3 nedideli svogūnai;
- 2–3 česnako skiltelės;
- 2 v.š. vorčesterio padažo;
- 1 v.š. Dijon garstyčių;
- 80 ml brendžio arba konjako;
- 200 ml riebios grietinėlės.
Turimą mėsą reikia supjaustyti į maždaug 3–4 cm pločio gabaliukus, kuriuos vėliau ranka, arba kočėlu paploninsit iki 1–1,5 cm pločio. Supjaustytą mėsą nusausinkite popieriniu rankšluosčiu, pabarstykite druska ir pipirais. Leiskite mėsai pastovėti, kol pasiruošite likusius ingridientus.
Žiedais, pusžiedžiais arba kubeliais supjaustykite svogūną, susmulkinkite česnaką, pasidėkite šalia garstyčias, vorčesterio padažą, brendį – darant padažą nebebus laiko graibytis – viskas vyks labai greitai 🙂
Į gerai įkaitintą keptuvę įpilkite aliejaus ir sudėkite mėsą. Prieš dedant mėsą įsitikinkite, kad mėsa būtų kiek galima sausesnė – geriau iškeps ir nesitaškys. Neperkraukite keptuvės, jei reikia kepkite dalimis. Kepsnius kepti individualiai: priklausomai nuo to, kokio storio mėsos gabaliukai, kokia mėsa, kokio iškepimo norite. Manieji kepsniukai iki medium kepė apie 2 minutes iš vienos pusės ir 1 minutę iš kitos. Iškeptą mėsa dedame į lekštę ir uždengiame folija – mėsa turi dar pastovėti.
Į tą pačią keptuvę greitai dėkite supjaustytus svogūnus, jei reikia įpilkite aliejaus (aš įdėjau sviesto). Maišydami nuvalykite keptuvės dugną su besiskirinčiamios svogūnų sultimis (žinoma, jei kepdami mėsą jos neprideginote ten). Svogūnus kepame apie 3 minutes. Sudėkite smulkintas česnako skilteles ir dar pakepinkite viską maišydami, žiūrekite, kad nepradetų degti. Ir štai artėja pats įdomiausias ir atsakingiausias momentas.
Į keptuvę pastoviai maišydami supilkite vorčesterio padažą, įdėkite garstyčias, viską greitai, bet gerai išmaišykite. Pilkite brendį. Padekite. Atsargiai nieko nesudeginkite ir nenusideginkite. Brendis degs apie 20 sekundžių. Baigus dengti padažą išmaišykite, pajusite skanų padažo kvapą, kuris pasklis po visą virtuvę. Pakaitinkite dar apie minutę ir supilkite grietinėlę, viską išmaišykite, neleiskite grietinėlei užvirti. Virinkite ant silpnos ugnies kol padažas sutirštės. Paraugaukite, jei reikia įdėkite druskos, pipirų (greičiausiai nereiks 🙂 ).
Iš lėkštės, kurioje „ilsisi“ mėsa, supilkite į padažą visas išbėgusias sultis, įdėkite smulkintos šviežios petražolės, sudėkite mėsos kepsniukus. Prie kepsnių tiks keptos bulvės, keptos ar vrtos daržovės, ir, žinoma, tamsus alus.
Parašykite komentarą