Užtruksite 3–4 valandas 🙂
Jau išsigandot? Nereikia. Nors patiekalas gaminamas ilgai, bet darbo palyginti yra labai mažai. Matyt vienas iš skaniausių troškinių. Labai skanus, aromatingas ir ypatingas. Nustebinsite ne tik svečius, bet ir save. Tai vienas iš klasikinių prancūzų virtuvės patiekalų. Nieko naujo jame neprigalvosi, bet ir nereikia, nes jis yra tobulas. Nors blogą rašau jau beveik du metus, bet šį receptą išbandžiau tik dabar, nors jau nuo pat pradžių man norėjosi jį pasidaryti.
Dar vienas receptas su jautiena. Šiam patiekalui naudokite mėsą iš menties, sprando arba kumpio. Mėsa troškinsis labai ilgai, todėl bus minkšta ir aromatinga. Gaminant taip pat reikės raudonojo sauso vyno. Kaip kažkada esu jau sakęs naudokite tokį vyną, kurį patys mielai geriate. Kadangi receptas burgundiškas, tai labai tiktų bordo vynas.
Ir dar.. Patiekalui iki visiško pilnumo reikia mažų svogūniukų (tokių mažų, kokių būna pirkti marinuotų) (pearl onions). Aš tokių negavau, nors ir labai ieškojau. Bet jei jūs tokių rastumėte, tai juos reiktų ant lengvos ugnies troškinti mažame kiekyje vandens arba sultinio su druska, pipirais ir kitais prieskoniais, apkepti ir po to, kartu su grybais, sudėti į baigtą troškinį.
- ~1 kg jautienos;
- 100 gr. kiaulienos lašinių arba riebesnės šoninės;
- 4 morkų;
- 4 svogūnų;
- 3–4 česnako skiltelių;
- 2 v.š. miltų;
- 2 v.š. pomidorų tyrės/pastos;
- ~500 ml jautienos sultinio;
- ~500 ml raudonojo vyno;
- ~200 gr. pievagrybių;
- lauro lapų, čiobrelio, raudonėlio, druskos ir pipirų.
Pradėsim 🙂 Pirmiausia, kaip ir visada pasiruošiam mėsą. Nupjaustome visas sausgysles, jei tokių yra, didelius riebalus. Mėsą supjaustome dviejų didelių kąsnių gabalais 🙂
Nusausiname servetėle, pabarstome druska ir pipirais. Nusausinti reikia, kad mėsa kuo geriau apkeptų, bet nesitroškintų. Šiaudeliais arba riekelėm supjaustom lašinius.Svogūnus supjaustykite žiedais, pusžiedžiais arba kubeliais, morkas — griežinėliais, šiaudeliais, ketvirčiais — vienu žodžiu pilna laisvė, kaip kas nori taip tas daro 🙂
Imam storadugnį puodą — troškintuvą (tokį, kurį galima dėti į orkaitę) ir jame pakepiname lašinius. Kai riebalai ištirpsta, spirgus dedame į lėkštę. Puode likusiuose riebaluose apkepame jautienos gabaliukus. Jei trūksta riebalų — įpilkite aliejaus. Mėsą kepkite dalimis, iš visų pusių ant aukštos ugnies. Iškeptus gabaliukus dėkite į tą pačią lėkštę su pakeptais lašiniais.
Baigus kepti mėsą tam pačiam puode kepame svogūnus. Jei trūksta reibalų — įpilame aliejaus. Nesudeginkite ir neprisvilinkite nieko 🙂 Vos tik svogūnai pagels, sudedame morkas, smulkintą česnaką ir pomidorų tyrę. Viską sumaišome, patroškiname porą minučių. Beriame miltus, viską gerai išmaišome. Kai miltus išmaišysite pilkite ~100 ml vyno, maišydami nuvalykite puodo dugną.
Sudėkite mėsą (spirgus ir jautieną), supilkite likusį vyną ir sultinį. Mėsa turi būti apsemta skysčiu. Jei nėra — įpilkyte dar vyno ir sultinio lygiomis dalimis. Įdėkite lauro lapus, prieskonius. Nedėkite druskos. Druską kol kas dėjome tik ant mėsos prieš ją kepdami ir dar reikės dėti baigus troškinį. Leidžiame troškiniui užvirti, tada uždengiame ir dedame į 160 laipsnių orkaitę. Čia troškiname nuo 2 iki 4 valandų, priklausomai nuo to kokia buvo mėsa, kokiais gabalais buvo supjaustyta. Troškinys bus baigtas, kai mėsa suminkštės taip, kad pradės trupėti ją palietus šakute 🙂 Kas kokią valandą troškinį pamaišykite, pažiūrėkite, kaip sekasi 🙂
Baigiant troškinti, supjaustome ketvirčiais grybus ir pakepame ant stiprios ugnies kartu su sviestu ir aliejumi, kol gražiai paruduos. Tada sudėsime į baigtą troškinį. Įdedame druskos ir pipirų, jei reikia. Jei padažas gavosi per tirštas — įpilkite dar sultinio, jei per skystas — dar pakaitinkite.
Troškinį valgykite su bulvėm, bulvių koše ar makaronais. Raudonu vynu ar prancūzišku alumi. Beje, daug kas šį patiekalą gamina vieną dieną, o valgo kitą, nes sekančią dieną, troškinys bus dar gardesnis 🙂
Skanaus
Parašykite komentarą