Pažadu, kad tai geriausias mano ragautas bei gamintas troškinys, Ever.
Ar žinote kaip pasirenku kokį patiekalą gaminsiu? Dažniausiai mano pasirinkimas būna nulemtas pagrindiniu patiekalo ingredientu, pvz. turiu jautienos ir tada jau galvoju ką ir kaip su ja daryti. Dar kartais tai būna kažkoks konkretus, mano kažkur matytas, bandytas patiekalas. Bet šįkart renkant patiekalą turėjau tik alų – naująjį Švyturio Old Port Ale, prie kurio reikėjo pagaminti derantį patiekalą. Jei dar neragavote šio alaus – tikiu, kad paragausite ir viliuos, kad jis jums patiks. Man jis patiko (patikėkite, man nieks nemoka už tai, kad rašyčiau, jog alus skanus :)) – rubininės spalvos, kiek salstelėjęs, kreminis, švelnus, su vos juntamu apynių kartumu – lietuviškai škotiškas elis. Vienas škotas sakė, jog šis alus labai škotiškas ir primena jam Škotiją, tad ir maistas, kuris derėtų prie naujo Old Port Ale, turėtų būti susijęs su kalnais, avimis, sijonais, nemirtinguoju Kalniečiu ir Melu Gibsonu 🙂
Tad šįkart aš pasirinkau sodrų stirnienos troškinį (Škotijoj elniena bei stirniena irgi labai populiari), pagardintą saldžiai rūgščia raudonųjų serbentų uogiene (šią uogienę škotai dažnai naudoja su žvėriena), rūkytos šoninės dūmeliu (būtinai paieškokite tikro dūmo kaimiškos šoninės), salstelėjusiais keptais grybukais, čiobrelių šakelėmis. Beje, šis troškinys, bent man skanesnis, švelnesnis bei turtingesnis nei žinomasis Boeuf Bourguignon.
P.S. Ir dar, man šis naujas alus labai klaipėdietiškas, ne dėl to kad gamintas Klaipėdoje, o dėl to, kad jo pavadinimas labai smarkiai primena Klaipėdą … 🙂
Receptas
- ~2 kg elnienos ar stirnienos (arba jautienos, avienos) kumpio;
- 2 svogūnų;
- 4–5 česnako skiltelių;
- 4–5 rūkytos kaimiškos šoninės riekelių;
- 500gr. rudų pievagrybių (arba baltų, bet man rudi patinka labiau);
- 4 v.š. raudonųjų serbentų uogienės (arba pakeiskit kiek saldesne spanguolių uogiene);
- ~400 ml raudonojo pusiau saldaus arba saldaus vyno;
- ~400 ml jautienos sultinio;
- 2 v.š. kukurūzų krakmolo;
- Saujos lauro lapų;
- Keleto čiobrelių šakelių;
- 30–40 gr. sviesto;
- Troškinimo indo (casserole).
Mėsą supjaustykite maždaug 5x5cm gabaliukais ir sudėkite į indą kartu su lauro lapais ir čiobrelių šakelėmis. Viską užpilkite vynu ir dėkite į šaldytuvą. Marinuokite bent 12 valandų.
Mėsa pamarinuota. Ją sudėkite į lėkštę, o iš marinato išimkite lauro lapus (čiobrelius galite palikti). Marinato – neišpilkite! Junkite orkaitę, nustatykite 150 laipsnių temperatūrą. Supjaustykite žiedais arba pusžiedžiais svogūnus, susmulkinkite česnaką. Į troškinimo indą dėkite sviestą, įpilkite šlakelį aliejaus ir pakepkite svogūnus. Svogūnus kepkite tol kol jie suminkštės, bet nespės paruduoti, maždaug apie 5 min. Tada sudėkite smulkintą česnaką, šoninės gabaliukus bei grybus. Viską pakepinkite dar porą minučių.
Tuo tarpu, greitai ir trumpai, ant stipresnės ugnies apkepinkite mėsą. Kepkite dalimis, kol mėsa paruduos. Iškeptą mėsą dėkite į tą patį troškinimo indą, kuriame jau apkepėte svogūnus ir grybus. Sudėję visą mėsą į troškintuvą supilkite visą marinatą, sultinį, įdėkite uogienę, gerą žiupsnį šviežiai trintų pipirų, druskos.
Viską išmaišykite. Mėsa turėtų būti beveik apsemta. Indą uždenkite ir dėkite į orkaitę. Troškiname maždaug 1,5–2 valandas. Kol viskas troškinsis, namuose labai skaniai kvepės!
Išimkite troškintuvą iš orkaitės ir supilkite į jį nedideliame kiekyje ištirpintą krakmolą. Viską pakaitinkite ant viryklės dar keletą minučių, kol troškinys sutirštės. Jei tirštumo trūks – dar įpilkite truputį vandens su krakmolu. Jei dar trūksta, pagardinkite druska, pipirais pagal savo skonį. Papuoškite čiobrelių šakelėm arba raudonųjų serbentų uogomis.
Skanaus!
Parašykite komentarą