Vasara. Atostogos. Ir taip sunku prisisėsti ir parašyti. Bet šito patiekalo negaliu neparašyti, nes labai skanus. Svarbiausia tiks išsikepti ne tik namie, bet ir gamtoje ant žarijų. Išbandžiau ir ten ir ten — ir abejose vietose gavosi skaniai. Vasarą reikia nepamiršti ir didesnės apsaugos gaminant maistą — nesinori atostogas praleisti tualete arba ligoninėj 🙂 Reikia stengtis, kuo mažiau mėsą laikyti ne šaldytuve, beje marinuoti mėsą reikia tik šaldytuve, į gamtą vežtis šaldytuve arba šaltkrepšyje su ledais — vienu žodžiu stengtis, kad mėsa kuo mažiau būtų karštyje. Marinavimui labai tiks actas — jis yra labai geras konservantas, neleidžia daugintis bakterijoms.
4 kepsniams:
- ~600 gr. kiaulienos sprandinės;
- 2 svogūnų;
- 5 v.š. raudonojo vyno acto;
- 3 v.š. vorčesterio padažo;
- aliejaus su čili pipirais;
- druskos, pipirų pagal skonį.
Padažui:
- 200 gr. šviežių voveraičių;
- 1 mažas svogūnas;
- 200 gr. grietinėlės;
- druskos, pipirų.
Kepsniams naudokite kiaulienos sprandinę. Kepsniai bus ir minkšti, ir daug sultingesni negu naudojant nugarinę. Supjaustome mėsą ~1,5–2 cm storio kepsniais (man gavosi 4 kepsniai), padruskinam ir papipirinam ir sudedam į indą, kuriame mėsą marinuosime.
Žiedais arba pusžiedžiais supjaustome svogūnus. Sudedam ant mėsos ir rankomis gerai viską išmaišome, paspaudžiame, negailėkime jėgos, kad kuo geriau susimaišytų kvapai ir skoniai. Beliko supilti actą, vorčesterio padažą ir aštriojo čili aliejaus šlakelį (jei patinka aštriau — pilame daugiau). Dar kartą ranka pamaigome viską. Indą uždengiame ir bent nakčiai į šaldytuvą. Taip mėsą galima laikyti net ir porą parų (bet tik šaldytuve).
Išmarinuotą mėsą kepame arba ant grotelių lauke arba keptuvėje namie. Jei neturėti gruoblėtos keptuvės, taip pat skaniai gausis ir lygioje, bet tada nepamirškite aliejaus. Kepame apie 3–4 minutes iš kiekvienos pusės.
Padažas. Labai paprastas. pakepam ant sviesto susmulkintą svogūną. Pakepus jam, kepame voveraites. Kepant grybus išsiskiria vanduo, palaukiame kol jis nugaruos ir supilam grietinėlę. Kaitiname ant silpnos ugnies, kol padažas sutirštės, sudedam prieskonius.
Valgome su bulvėm. Beje šį kartą bulvės buvo virtos ant garų — labai skanios 🙂
Skanaus.
Parašykite komentarą