Vakar rašiau, apie tai kaip reikia supjaustyti triušį prieš jį kepant ar troškinant. Šiandien parašysiu, ką aš su juo dariau 🙂
Visada įsivaizdavau, kad valgiai iš triušių yra labai lietuviški, įprasti mūsų kraštui ir, kad rasiu pilna lietuviškų receptų triušiui paruošti. Ir labai teko nusivilti, kai pervertęs 3 knygas su senoviniais lietuviškais receptais, neradau nė vieno recepto su triušiena. Taigi receptas gavosi labiau tinkantis prancūziškai virtuvei, nei lietuviškai 🙂
- 1 supjaustytas triušis;
- 2 svogūnai;
- 3–5 česnako skiltelės;
- 100 ml vandens arba sultinio;
- 150 ml balto vyno;
- ~100 ml grūdėtų garstyčių padažo (jei labai aštrios arba nepatinka — dėkite mažiau);
- 100 ml grietinės;
- 2 a.š. džiovinto čiobrelio;
- petražolių.
Susipjaustome triušį pagal instrukciją.
Visus gabaliukus padruskinam ir papirinam. Susmulkinam česnaką, pusžiedžiais supjaustome svogūną.
Gerai įkaitiname keptuvę ir su trupučiu aliejaus arba sviesto (tik tada ant mažesnės ugnies) apkepiname visus mėsos gabaliukus po 3–4 minutes iš abiejų pusių.Mėsą kepame dalimis, o iškeptą dedame į lėkštę. Šiuo etapu mėsą tik apkepsime iš viršaus — gražiau atrodys ir bus skaniau valgyti. Jei negalite/nemėgstate valgyti keptos mėsos, šį žingsnį galite praleisti.
Tada toje pačioje keptuvėje kepame svogūnus. Juos kepdami mediniu šaukštu nuvalome keptuvės dugną. kur prikepė visi skanumai:).Svogūnus kepame ~15 minučių, kol gražiai paruduos ir pradės labai skaniai kvepėti. Baigiant juos kepti sudedam česnaką ir dar pakepam pora minučių. Tada ant svogūnų pilame vandenį, vyną ir dedame garstyčias, viską gerai pamaišome, nugrandome dar kartą keptuvės dugną, sumažiname ugnį iki minimumo, sudedame atgal mėsą, įdedam čiobrelio, keptuvę uždengiame ir paliekame troškintis ~50 min (prieš tai paragaukite padažą ar netrūksta druskos, pipirų). Per tiek laiko mėsa puikiai išsitroškins ir net pradės kristi nuo kaulų.
Baigus troškinti, mėsą išimam į lėkštę, o keptuvėje esantį padažą užviriname.
Leidžiame nuvirti maždaug pusei skysčio (~5 minutes). Tada į likusį padažą sudedam grietinę ir smulkintas petražoles, išmaišome ir vėl sudedam mėsą. Galima mėsą šakute nuimti nuo kaulų, vaizdas nebebus toks skanus, bet užtai valgyti bus patogiau, ypač vaikams. Mėsą apvoliojome padaže ir .… viskas 🙂 Valgome arba su bulvių koše arba su šviesia duona. Prie patiekalo puikiai tiks baltas vynas arba kvietinis alus.
Skanaus
Parašykite komentarą