Aš labai mėgstu koldūnus, ypač darytus mamos. Patinka ir kai kurie parduotuviniai 🙂 Taip pat patinka ir pasigaminti namie. Pats koldūnus pradėjau daryti kai iš tėvų parsivežiau formą — seną tarybinę, turbūt daug kam matytą. Mama vistiek koldūnus daro kitaip ir formos nenaudojo. Beje dar vieną formą pirkau savo kolegai Kalvarijų turguje. Apžiūrint formą priėjęs vyriškis pasakė, kad tokia formą būtina turėti namie, jei mėgsti koldūnus 🙂 taip pat dar patarė koldūnus ne virti vandenį, o ant garų. Ir iš tikro koldūnai virti ant garų gaunasi visai kitokie, negu kad virti. Pabandykit.
Kalbant apie koldūnus dar svarbu paminėti mairūną. Mairūnas pagrindinis koldūnų prieskonis. Čia panašiai kaip bazilikas tinka prie pomidorų, taip mairūnas prie koldūnų. Aš mairūno dedu ir į faršą, ir į verdantį vandenį. Tik negailėkit, skonio tikrai nesugadinsit.
Taigi, forma, nors ir sena, bet savo darbą atlieką puikiai. Dabartinių formų truputį skiriasi metalas, bet kitkas tas pats, gaminamos Baltarusijoje. Jei pirksite, nenustebkite, kad bus tepaluota, pajuodus 🙂 Jei mėgstate koldūnus — būtina turėti 🙂
Įdarui:
- 500 gr. faršo;
- 3 v.š. pieno;
- 3 v.š. mairūno;
- druskos, pipirų
Tešlai:
- 2 maži ar 1 vienas didelis kiaušinis;
- 200 ml. vandens arba pieno;
- ~500 gr. miltų.
Pasiruošiam įdarą. Į faršą sudedam druską, pipirus, mairūną, įpilam pieną. Viską gerai išmaišom ir paliekam ramybėj, kol pasidarysim tešlą.
Norėdami pamatyti didesnes nuotraukas — spauskite ant jų.
Tešlą dariau iš 2 labai mažų kiaušinių, nes tokie mano kaime 🙂 Jei jūsų kiaušiniai iš kaimo didesni — imkit vieną. Įdedam druskos — pagal skonį, bet šiaip dėkit žiupsnį ir niekada neapsirinksit 🙂 Įpilam vandenį arba pieną, t.y. ką turite. Viską gerai išmaišom. Dedami po truputį miltus ir maišom lopetėle. Kai tešla pakankamai sukietėja imam į rankas ir toliau minkom. Minkyti kol tešla nustos lipti prie rankų. Žinoma miltų nereik padauginti 🙂
Norėdami pamatyti didesnes nuotraukas — spauskite ant jų.Imam dalį tešlos ir kočiojame apvalų blyną. Tešlą kočioti plonai, bet kad nebūtų permatoma 🙂 dedame iškočiotą blyną ant formos ir pradedam mėsinėti 🙂 Pirmi kartai gali būti sunkus, bet po kiek laiko įgusite ir mėsą sudėsite greitai.
Norėdami pamatyti didesnes nuotraukas — spauskite ant jų.Mėsos nereikia dėti perdaug, taip pat žiūrėti, kad ant kraštų jos nebūtų. Geriausiai mėsą dėti su šaukštuku, truputį ją paspaudžiant. Kai užpildėm visas skyles, kočiojam naują blyną, dedame ant viršaus. Dabar įdomiausia dalis 🙂 Imam kočėlą ir pakačiojam su juo viršutinį blyną ant formos. Kočiojam tiek, kad koldūnų kraštai atsiskirtų, t.y. matytųsi metalas. Nuimam šoninę tešlą — ją naudosime sekantiems blynams. Apverčiam formą ir papurtom. Iškris dalis koldūnų, o likusius išstumiam pirštais.
Norėdami pamatyti didesnes nuotraukas — spauskite ant jų.Kadangi koldūnų darysime daug, tai dalį šaldysim. Lėkštę pabarstom miltais ir sudedame koldūnus. Pripildę lėkštę kišame į kamerą. Kitus verdame, valgome 🙂
Parašykite komentarą