Perspėju, kad vegetarai, mėsos nevalgytojai, toliau neskaitykite, nes gali būti nemalonių vaizdų jūsų akiai.
Prisipažinsiu, kad triušieną pirkau ir pjausčiau pirmą kartą, bet gavosi viskas gerai, taip kaip reikia 🙂
Taigi, triušiena, labai liesa, sveika mėsa. Labai tinkanti vaikams ir pagyvenusiems žmonėms, nes neturi daug riebalų, visai neturi cholesterolio, mėsoje nesilaiko cheminės medžiagos ir sunkieji metalai, beto mėsoje labai daug baltymų, daugiau nei avienoj ar jautienoj. Taip pat labai lengvai virškinama mėsa. Mėsa primena paukštieną (gal labiausiai kalakutą), ji yra šviesi, nekieta.
Triušiena puikiai tinka troškinimui arba kepimui. Bet jei sugalvosite triušieną kepti, o ne troškinti, tai prieš tai reiktų ją pamarinuoti, kad mėsa būtų sultinga. O jei jau sugalvosite troškinti, tai marinuoti nereikia.
Taigi, jei kur pamatysite parduodant triušieną — būtinai pamėginkite. Taip pat, triušiai parduodami nepjaustyti, todėl arba reikės susipjaustyti patiems arba prašyti mėsininko, kad tai padarytų už jus. Jei nuspręsite pjaustyti patys, tai ši instrukcija jums bus naudinga.
Triušiai nebūna dideli (tas nuotraukoje sveria 1.3 kg). Pjaustyti nėra sunku, bet vieno aštraus ir sunkaus peilio reikės. Taigi reikia pradėti nuo plėvių, didelių reibalų nupjaustymo. Pas maniškį jų daug nebuvo, tai šitas žingsnis ilgai netruko. Jau galima pradėti pjaustyti. Pradedam nuo priekinių kojų. Jos prie kūno tvirtinasi sausgyslėm, taigi pjauti kaulo nereiks.
Paimam viena ranka priekinę koją ir kita ranka nupjauname palei kūną. Nusipjaus paprastai, nupjovus priekinę koją, nuo jos nupojauname irgi matomas plėves ar didesnius reibalus. Tą patį darome su kita priekine koja.
Toliau imames užpakalinių. Užpakalinės kojos yra mėsingiausia ir skaniausia triušio vieta — vertingiausia mėsa. Praskėčiame užpakalines kojas ir pjauname ten kur matosi šlaunies ir kūno riba.
Užpakalinės kojos prie kūno jungiasi kaulais, todėl pjaukite iki sanario sujungimo (pamatysite baltą sanarį), apipjaukite mėsą aplink sąnarį ir tada nesunkiai rankomis atskirsite koją nuo kūno, pjauti kaulo nereikės, o ir pati šlaunis atrodys skaniau, be atsikišusių kaulų.
Dabar turime turite 4 kojas ir kūną. Dabar imsimės krūtinėlės ir pilvo. Imame vienos pusės pilvą/krūtinę ir pjauname nuo apačios link viršaus iki šonkaulių palei vietą ši vieta jungiasi su nugaro raumenimis.
Viršuje nupjauname palei šonkaulius. Tą patį darome iš kitos pusės.
Perpjauname peiliu krūtinę ir iš vidaus iš abiejų pusių peiliu arba žirklėmis nupjauname šonkaulius, su mėsa likusia ant jų.
Mėsos ant šonkaulių nėra daug, todėl kepimui jų naudoti neverta, bet labai tiks sriubai arba troškinimui, bet prieš valgant juos reiktų išimti.
Beliko nugara, su triušienos nugarine ir išpjova. Dabar jau imame aštriausia peilį arba kirvuką, nes reikės pjaustyti stuburą. Pirmiausia nupjauname apatinę nugaros dalį su dubens kaulais.
Pjauname ten kur prasideda nugaros raumenys. Ši apatinė dalis irgi nera tinkama kepimui, nes mėsos ten jau nebėra daug, bet puikiai tiks sriubai. Likusią triušiena padaliname į trys lygias dalis ir supjaustome.
Taigi valgymui gauname 9 dalis — 4 kojas, tris nugaros dalis ir dvi priekines filė.
Dabar jau galima kepti arba troškinti 🙂
Parašykite komentarą