Turiu naują pirkinį — emaliuotą ketaus keptuvę 🙂 Ketus (špižius) — metalo ir anglies lydinys. Ketaus indai labai sunkūs, bet užtat ilgaamžiai, labai gerai paskirsto ir išlaiko šilumą. Minusas, kad labai reikia prižiūrėti, kad nesurūdytų 🙂 Bet jei indas emaliuotas, tai visi minusai dingsta, išskyrus aišku svorį 🙂
Norėdami pamatyti didesnes nuotraukas — spauskite ant jų.
Mano naujoji keptuvė ne šiaip įprastą, o skirta kepsniams:) su grioveliais, kurie labai gražiai įsirežia į mėsą. Mėsa atrodo, lyg būtų kepta ant grotelių. Beto, į griovelius subėga riebalai, taigi mėsa kepa ne aliejuje, o tik dėl karščio. Jei turite ketaus arba plieno keptuvę turbūt žinote, kad labai svarbu tinkamai įkaitinti keptuvę, kad mėsą nepriliptų. Daugelis to nežino, ir mano, kad tokios keptuvės niekam tikusios. Apie tai kaip kepti plieno ar ketaus keptuvėse reikės parašyti vėliau 🙂 Šį kartą trumpas pamokymas, kaip daryti padažą 🙂
Norėdami pamatyti didesnes nuotraukas — spauskite ant jų.
Taigi, naują daiktą reikia išbandyti 🙂 Kadangi kameroj buvo šernienos išpjovos, tai ilgai galvoti nereikėjo 🙂 Šerniena — kietesnė, tamsesnė, liesesnė negu kiauliena. Ypač tinka tiems, kurie nevalgo kiaulienos 🙂 Nors mėsa ir patikrinta, bet ją reikia gerai iškepti, tikrai ne medium ar medium rare.
- 6 šerno išpjovos kepsniai;
- 3 v.š. vorčesterio padažo;
- druskos, pipirų;
- 200 gr. riebios grietinėlės;
- 200 gr. vištienos sultinio;
- 1 svogūnas.
Mėsą pabarstome druska, pipirais, palaistome vorčesterio padažu ir ikišam į maišelį, kur ją marinuosime pusdienį ar per naktį.
Norėdami pamatyti didesnes nuotraukas — spauskite ant jų.Gerai įkaitinam keptuvę, sudedame mėsą. Kepame kelias minutes iš vienos pusės, po to iš kitos, ir vėl kartojam taip keletą kartų. Kadangi tai yra ne jautiena, o šerniena, reikia gerai iškepti.Iškeptą mėsą dedame į lėkštę, uždengiame folija ir palaikome 15 min arba kol gaminam padažą.
Norėdami pamatyti didesnes nuotraukas — spauskite ant jų.Norint pasigaminti skanų padažą labai svarbu turėti ir panaudoti viską kas liko keptuvėj iškepus mėsą. Todėl svarbu kepant mėsą jos neprideginti, nes tada po mėsos kepimo reikės keisti arba plauti keptuvę. Taigi iškepus mėsą:
- toje pačioje keptuvėje pakepam svogūną, nesudeginam. Jei riebalų per daug — nupilame dalį, jei per mažai — įpilame;
- pakepus svogūną, pilame vandenį, sultinį arba vyną. Jei keptuvė plieninė arba ketaus su skysčiu ir lentele nuvalome visus priekepus 🙂 . Leidžiame nugaruoti bent pusei skysčio;
- baigiame padažą, įdėdami sviesto arba grietinėlės, prieskonių.
Šį kartą padažas su grietinėle. Pavirinus svogūnus su sultiniu įpilam grietinėlę, ir vėl kaitinam kol nugaruos maždaug pusė skysčio. Padažas pasidarys tirštas, sodraus skonio.
Norėdami pamatyti didesnes nuotraukas — spauskite ant jų.Skanaus.
Parašykite komentarą